fbpx

Pierwsze w Polsce kotły kondensacyjne na pellet

Jesteśmy przedstawicielem firmy ÖkoFEN  – europejskiego producenta zautomatyzowanych kondensacyjnych kotłów na pellet ÖkoFEN Pellematic. Projektujemy i wykonujemy kotłownie na biomasę – pellet, zrębki, drewno kawałkowe, wióry i brykiet. 

Mniejsze Zużycie Paliwa w Stosunku do Tradycyjnych Kotłów Pelletowych Dzięki Technice Kondensacji Spalin
1 %

Alternatywa dla pomp ciepła

Przedszkole Leśne Skrzaty i Publiczny Żłobek w Czajkowie (woj. wielkopolskie) ogrzewa kocioł Pellematic Maxi o mocy 64 kW. Do magazynowania pelletu użyto silos workowy o pojemności ok. 5 ton.
System w połączeniu w instalacją fotowoltaiczną o mocy ok. 40 kW wygenerował znacznie oszczędności. W pierwszym sezonie grzewczym zużycie wyniosło niespełna 8 ton na budynek o powierzchni ok. 1 000 m2.

Kilka słów o Art Termo

Z branżą instalacji biomasowych jesteśmy związani od ponad 20 lat. Posiadamy doświadczenie w projektowaniu, a także realizacji kotłowni w przedziale do mocy 1000 kW. Dostarczamy najlepsze rozwiązania z zakresu kotłowni biomasowych na terenie całej Polski. Odbiorcami naszych urządzeń są klienci indywidualni, firmy z sektora meblarskiego i drzewnego, jednostki samorządu terytorialnego czy nadleśnictwa.

Jakość i niezawodność

Oferowane przez nas urządzenia produkowane są w Austrii przez firmę ÖkoFEN - lidera technologii kotłów na pellet. Rewolucyjna technika kondensacyjna firmy ÖkoFEN została sprawdzona już w ponad 60 000 działających urządzeń. Lata badań i doświadczeń zaowocowały uzyskaniem bardzo wysokich sprawności – nawet 107%.

Wysoki komfort obsługi

Kotły ÖkoFEN to komfortowe, elastyczne i oszczędne systemy grzewcze dla budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych, przemysłowych i budynków użyteczności publicznej. Wybierając kotły Pellematic zyskujemy łatwy w obsłudze i serwisie system ogrzewania. Kaskada kotłów firmy ÖkoFEN może być modulowana od 8% do 100% mocy znamionowej!

Ekologia i środowisko

Rozwiązania firmy ÖkoFEN cechują się bardzo niskimi poziomami emisji spalin - m.in. potwierdzone certyfikatem Błękitny Anioł (Der Blaue Engel). Dzięki technologii kondensacji spaliny są również naturalnie oczyszczane. Dlatego kotły kondensacyjne mają najniższy poziom zapylenia. Cel firmy to czyste spalanie drewna dla najlepszej jakości powietrza.

Kondensacyjne kotły na pellet ÖkoFEN Pellematic

-20%

REDUKCJA KOSZTÓW OGRZEWANIA

Oferujemy automatyczne kotły centralnego ogrzewania ÖkoFEN Pellematic, które jako pierwsze na świecie wykorzystują technikę kondensacji przy spalaniu pelletu. Kotły kondensacyjne na pellet odzyskują energię cieplną, którą w tradycyjnych kotłach tracimy w postaci tzw. straty kominowej. Dzięki technice kondensacyjnej otrzymujemy niższe poziomy emisji pyłu i więcej energii z każdego kilograma paliwa.

Kocioł Pelletmatic Condens o mocy 10-30 kW
Pellematic Condens

Moc 10 - 32 kW

Kocioł Pellematic Smart XS
Pellematic Smart XS

Moc 10 - 18 kW

Pellematic Maxi - kocioł kondensacyjny na pellet ÖkoFEN
Pellematic Maxi

Moc 41 - 256 kW

ZeroFlame - czyste spalanie pelletu

Opracowana i opatentowana przez firmę ÖkoFEN technologia ZeroFlame® pozwala zredukować emisję pyłów do absolutnego minimum. To istotny krok do poprawy czystości powietrza. ZeroFlame® kryje się za specjalną budową rury kształtującej płomień oraz zawróceniu części spalin ponownie do spalania. Spaliny mieszane są z powietrzem pierwotnym i wstrzykiwane do strefy wypalania – wysokich temperatur. Technologia nie wykorzystuje wysokonapięciowego i kosztownego filtra. 

Efekt: najczystsza instalacja pelletowa wszechczasów ze średnią emisję pyłu na poziomie 2 mg/m3 (13% O2). Technologia została przebadana przez jednostkę certyfikującą TÜV AUSTRIA.

ZeroFlame - czyste spalanie pelletu
Twój dom niezależny energetycznie

myEnergy365

Wytwarzaj energię elektryczną i ciepło z pelletu i energii słonecznej przez cały rok! Bądź niezależny energetycznie dzięki połączeniu w jeden system różnych źródeł energii. 100% czystej energii dzięki zastosowaniu automatycznego kotła kondensacyjnego na pellet z silnikiem Stirlinga. 

Kotły na pellet Pellematic

Rozpocznij kolejny sezon grzewczy z wygodnym, funkcjonalnym i łatwym w obsłudze kotłem centralnego ogrzewania. Rodzina kotłów grzewczych dostosowana do każdych potrzeb – od domu jednorodzinnego po zakłady przemysłowe i duże obiekty publiczne. W ofercie również nagrzewnica powietrza na pellet jako alternatywa dla tradycyjnej instalacji wodnej.

Ekonomiczny kocioł na pellet

EASYPELL

Kocioł centralnego ogrzewania na pellet o mocy znamionowej od 16 do 32 kW. Kocioł nie wymaga większych prac instalacyjnych oraz dużej przestrzeni. Jest niezawodny, bezpieczny i wygodny w obsłudze. Dostępny wyłącznie w opcji zasypu ręcznego paliwa od góry.

Realizacje

Rozwiązania grzewcze ÖkoFEN wybierają klienci indywidualni, firmy oraz jednostki samorządowe.

Kocioł kogeneracyjny na pellet
Kotły kondensacyjne pellet
Okofen realizacje
Okofen piec na pellet
Zbiornik na pellet kocioł
Kotły Okofen w Polsce

Twój magazyn pelletu

Oferujemy ekonomiczne rozwiązania magazynowe, a także różne systemy przenośników, które delikatnie i w pełni automatycznie transportują pelety bezpośrednio do kotła.

Flexilo Compact to innowacyjne silosy workowe o różnych pojemnościach, które z łatwością można dostosować nawet do niskiej kotłowni. Do dyspozycji klienta jest 40 wielkości od 500 kg do 12 ton.

Silosy na pellet Okofen
To jak?
Jesteś zainteresowana/ny kondensacyjnym kotłem na pellet?
Napisz lub zadzwoń. Przeanalizujemy Twoje potrzeby i zaproponujemy najlepszą ofertę.
Leave this field blank
Okofen kotły Polska
To jak?
Jesteś zainteresowana/ny kondensacyjnym kotłem na pellet?
Napisz lub zadzwoń.
Bądź na bieżąco. Obserwuj nasze social media.
Leave this field blank
Scroll to Top