fbpx

Silos na pellet Flexilo Compact od 650 kg do 12 ton

Silosy na pellet o konstrukcji drewnianej Flexilo Compact

Flexilo Compact to nowoczesna i wygodna forma magazynowania pelletu. Zbiornik wykonany jest ze specjalnej tkaniny poliestrowej przeplatanej metalowymi nićmi, która jest pyłoszczelna, przepuszczalna dla powietrza, antystatyczna i dobrze chroni pellet przed wilgocią. Zbiornik osadzony jest na drewnianym stelażu.

Dzięki rozciąganym sprężynom Flexilo Compact oferuje o 60% większą pojemność niż konwencjonalny zbiornik na pellet tej samej wielkości. Nawet przy wysokości sufitu wynoszącej zaledwie 2 metry można przechowywać do 8,6 tony pelletu.

Montaż silosa jest łatwy i szybki. Nadaje się do pomieszczeń o wysokości już od 1,85 m. Dzięki kompaktowym rozmiarom i solidnej budowie nie ma potrzeby tworzenia oddzielnego pomieszczenia do przechowywania paliwa.

Efektywne i ekonomiczne przechowywanie pelletu

Pomieszczenie magazynowe musi być co najmniej o 14 cm szersze niż sam zbiornik i co najmniej 30 cm dłuższe od zbiornika od strony zespołu napełniającego. Aby wykorzystać maksymalną pojemność napełniania, większość modeli silosów wymaga sufitu o wysokości 2,40 m. Pomieszczenie magazynowe musi być wyposażone w otwór wentylacyjny o powierzchni 170 cm² lub okno. Zintegrowany podajnik ślimakowy do transportu pelletu oraz sprawdzony system sprężyn naciągowych do elastycznych pochyłych podłóg umożliwiają całkowite opróżnienie silosu. 

Felxilo Compact można wyposażyć w czujnik poziomu pelletu, który będzie na bieżąco informował o aktualnym poziomie zapasów paliwa. Jeśli poziom spadnie poniżej zdefiniowanego minimum, informacja ta pojawi się na sterowniku kotła lub jako powiadomienie w aplikacji na smartfona czy komputerze.

Zobacz montaż silosa na pellet Flexilo Compact
Odtwórz wideo

Wygodne magazynowanie pelletu - nawet do 12 ton

Dzięki silowoi KGT3626 można teraz przechowywać jeszcze większe ilości pelletu – bez konieczności tworzenia oddzielnego pomieszczenia do magazynowania. Dzięki temu nawet w niskich pomieszczeniach nie ma potrzeby stosowania magazynu typu “ukośna podłoga”. 

Twój magazyn pelletu

Pneumatyczny system zasysania niezawodnie transportuje pellety z silosa do kotła. Flexilo Compact może być również umiejscowiony w większej odległości od kotła – nawet do 20 metrów lub na zewnątrz budynku. Silos napełniany jest również pneumatycznie z autocysterny. Istnieje możliwość załadunku ręcznego (z worków) poprzez boczny otwór w tkaninie. 

silos workowy na pellet kociol pellematic
Kocioł Pellematic Compact z silosem na pellet Flexilo Compact + Smartlink
nagrzewnica powietrza na pellet z silosem workowym
Nagrzewnica powietrza Pellematic Air z silosem na pellet Flexilo Compact
Kocioł Pellematic Smart XS z silosem na pellet Flexilo Compact

Poznaj technologię ÖkoFEN

Zobacz jak działa kocioł kondensacyjny na pellet w przedszkolu w Czajkowie.

Scroll to Top