fbpx

Poznaj markę ÖkoFEN

Made in Austria

ÖkoFEN jest austriackim producentem systemów grzewczych opalanych pelletem. Firma jako pierwsza na świecie zastosowała technologię kondensacji spalin w kotłach pelletowych. Kotły ÖkoFEN odznaczają się wysoką sprawnością i praktycznie bezobsługową eksploatacją. Spełniają szereg wymagań energetyczno-emisyjnych dla nowoczesnych urządzeń grzewczych zgodnie ze standardami Parlamentu Europejskiego (m.in. Ecodesign). Przedsiębiorstwo sprzedaje urządzenia na całym świecie poprzez oddziały krajowe i firmy partnerskie. Siedziba główna oraz zakład produkcyjny znajduje się w miejscowości Niederkappel (kraj związkowy Górna Austria).

Specjaliści od prawdziwego zielonego ciepła

Firma ÖkoFEN została założona w 1989 roku przez Herberta Ortnera. Austriacki inżynier zrezygnował z pracy jako dyrektor zarządzający w firmie produkującej grzejniki by w budynku gospodarczym teściów rozpocząć przygodę z odnawialnymi źródłami energii. Była to odpowiedź na rosnące ceny oleju opałowego spowodowane kryzysem naftowym w latach 80-tych.

Dzięki ciagłemu rozwojowi i wdrażaniu innowacji firma ÖkoFEN to dziś jeden z pionierów wykorzystania pelletu do ogrzewanie nie tylko domów jednorodzinnych ale i większych budynków.

Misję Herberta kontynuuje jego syn Stefan, który stoi na czele przedsiębiorstwa, które sprzedało na przestrzeni 3 dekad ponad 150 000 instalacji na całym świecie. 

Poznaj naszą historię od 1989 roku do dziś.
Odtwórz wideo

ÖkoFEN w Polsce

W Polsce urządzenia ÖkoFEN dostępne są w sprzedaży do 2016 roku. Wyłącznym dystrybutorem jest firma ART TERMO z Leszna. 

Posiadamy doświadczenie w projektowaniu i realizacji kotłowni na biomasę do mocy 1000 kW. Wykonujemy projekty, analizy i audyty źródeł ciepła.

Dostarczamy urządzenia na terenie całej Polski. Oferujemy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Team ÖkoFEN w Polsce

Jarosław Nagły

Sprzedaż i doradztwo techniczne

Mariusz Braciszewski

Serwis i części zamienne

Mariusz Niezgódzki

Marketing

Sprawdź nasze projekty zrealizowane w Polsce

W Polsce pracuje największa kotłownia kondensacyjna ÖkoFEN w Europie o mocy ponad 0,5 MW. 

Scroll to Top